Dekoracje ślubne w pastelowym klimacie


Każda impreza weselna powinna mieć swój motyw przewodni, ale o dziwo tym motywem przewodnim może być po prostu jakiś określony kolor albo wręcz cała paleta barw. Najlepsza będzie ta, w której zagoszczą pastele. Niezmiennie od lat są one bezapelacyjnym weselnym hitem, który wprost idealnie łączy się właśnie z uroczystości ślubnymi. Pastele kojarzą się z elegancją, wdziękiem i subtelnością. Spowite nimi dekoracje ślubne będą przepiękną ozdobą absolutnie każdej sali – nawet ten najmniejszej, w której jasne ozdoby są wręcz wskazane i zalecane, bo to one nigdy nie przytłaczają pomieszczeń o małym metrażu. Za sprawą właściwych ozdób sala na wesele Poznań nabierze zupełnie nowego wyglądu.

Jasne barwy działają też relaksująco. Nie na tyle, by goście mieli pozasypiać przy stołach, jednakże są one lepszym kolorystycznym tłem do zabawy niżeli pomarańcz, czerwień lub inne nasycone barwy, które aż przesadnie pobudzają, przez co mogą też nasilać te negatywne emocje. A pastele to po prostu pastele. Barwy kojarzące się z delikatnością, spokojem i bezpieczeństwem. W ich otoczeniu każdy poczuje się dobrze. Goście będą mogli bawić się i szaleć w spokojnej atmosferze, jednocześnie zachwycając się cudownie ustrojonym otoczeniem. Nie jest zresztą wcale powiedziane, że motyw przewodni stworzony z pastelowych odcieni zabrania wykorzystania innych mocniejszych kolorów. Wręcz przeciwnie! Skoro pastele tworzą znakomite uniwersalne tło dla innych barw, warto łączyć je właśnie z tymi innymi barwami. Dekoracje weselne nie muszą być jedynie błękitne czy jasnoróżowe. Te pastelowe można przeplatać z tymi pomarańczowymi czy czerwonymi, zwłaszcza jeśli sala na wesele Poznań jest nieco większa. Zasada jest taka, by jednak tych jaśniejszych ozdób było więcej niżeli tych ciemniejszych. W ten sposób zostanie zachowana harmonia, a motyw przewodni będzie w pełni utrzymany.

Za sprawą wykorzystania pastelowych dekoracji ślubnych sala weselna na pewno nabierze nieco romantycznego charakteru i od razu zacznie się kojarzyć z miejscem, w którym ma się odbyć weselna zabawa. Ten klimat jest nie do podrobienia. A można go uzyskać właśnie z pomocą odpowiednich barw.

Więcej znajdziesz na: https://dworekstaropolski.com/