Słodki smak natury: o wyjątkowości lodów produkowanych z ekologicznych składników


Zaskakując wiele osób, lody są jednym z najstarszych deserów na świecie. Ich geneza sięga czasów starożytnych, kiedy to Chińczycy zalewali owoce, miód i sok z winogron lodem. Od tego czasu technologia produkcji lodów przeszłaby ogromny rozwój. Współcześnie natomiast, coraz więcej osób docenia znaczenie używania naturalnych składników, które znacznie wpływają na smak i wartość odżywczą lodów.

Lody naturalne stają się coraz bardziej popularne, a wszystko to za sprawą większej świadomości konsumentów na temat zdrowego odżywiania. Wielu producentów lodów zrozumiało, że to właśnie składniki najwyższej jakości, stanowiące kluczowy element każdego porządnego deseru, przyciągają sympatyków prawdziwie naturalnych smaków.

Produkcja lodów naturalnych opiera się na prostotote: do ich produkcji używane są tylko sprawdzone, pełnowartościowe produkty. Mleko, śmietana, owoce, orzechy, czy ciemna czekolada – wszystko to pozyskiwane z ekologicznych upraw i hodowli. Mają swoją cenę, ale decydując się na zakup takich lodów, otrzymujemy produkt o niepowtarzalnym smaku, w którym nie spotkamy sztucznych aromatów, konserwantów czy barwników.

Jak rozpoznać lody naturalne w sklepie? Tradycyjnie produkowane lody są mniej intensywne w kolorze. Nie mówimy tu o jaskrawych barwach, które często są wynikiem dodatku sztucznych barwników. Przyglądając się etykietom, zwróćmy również uwagę na skład produktu. Im krótszy, tym lepszy. To znaczy, że jest tam mniej chemii dodanej, a więcej naturalnych składników.

Lody naturalne to nie tylko smaczny dodatek do deserów. To doskonałe rozwiązanie dla alergików i osób na diecie bezglutenowej. Producenci tych produktów zdecydowanie częściej zwracają uwagę na to, aby ich lody były produktem jak najmniej alergicznym. Ograniczają zatem ilość dodatków oraz dbają o to, aby składniki były nieskażone glutenem.

Po lody naturalne sięgają kolejne pokolenia wielbicieli lodów. Coraz częściej są to osoby świadome, które z wielką dbałością podchodzą do kwestii zdrowego i naturalnego odżywiania. Każdy kto dba o dobro swoje i swoich bliskich, powinien zdecydować się na wybór lodów naturalnych. To gwarancja satysfakcji z konsumpcji i pewność, że dostarczamy do naszego organizmu tylko to, co najlepsze.

Lody Grzelak