Remontujemy dach


Wymiana dachu to najdroższy spośród remontów wykonywanych w domach. Wydatki właścicieli domów wolno stojących to jednak nic wobec tych, które ponoszą wspólnoty mieszkaniowe. Wielkie połacie dachów w starych kamienicach sprzed wojny to wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy, a fundusz remontowy wspólnoty zazwyczaj ma problem z pozyskaniem tej kwoty. Kredyt bankowy obciąża konto wspólnoty na wiele lat.
A gdyby zamiast wymiana odbyła się renowacja dachu? Koszty tego remontu są na pewno znacznie niższe od tych przy wymianie i mogą przekonać wszystkich niezdecydowanych.
Sprawdzenie stanu więźby, naprawa usterek i konserwacja to początek renowacji. Potem hydroizolacja i naprawa pokrycia dachowego. Dachówki na starych budynkach niejednokrotnie swoją jakością przebijają te nowoczesne. Dobra izolacja od wilgoci, przełożenie dachówek, wymiana uszkodzonych na nowe, wymiana lub uszczelnienie okien, naprawa lub wymiana rynien, sprawdzenie i poprawienie obróbek blacharskich to rutynowe działania dobrych fachowców od renowacji. Firma zadba o jakość i sprawność kominów oraz otworów wentylacyjnych. Podczas renowacji można zmienić kolor pokrycia, co znacznie poprawi estetykę budynku i otoczenia.
Renowacja dachu to skuteczne rozwiązanie na Przeciekający dach zastępujące kosztowną wymianę dachu na nowy.
Zobacz jaka membrana dachowa sprawdzi się najlepiej.