Makijaż permanentny brwi i ust – medycyna estetyczna


Makijaż permanentny to doskonała alternatywa dla pań, które nie mają czasu na codzienny makijaż. Jest to rodzaj tatuażu, który ma imitować kształt brwi i ust z dobranym kolorem. Takim makijażem można zrobić doskonałą korekcję. Bardzo trwały makijaż ,bo takim jest makijaż permanentny podkreśla rysunek oka i ust nadając im odpowiednią barwę . Wykonany makijaż utrzymuje się przez okres dwóch lat.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

  • jest to metoda piórkowa makijażu brwi. Polega ona na rekonstrukcji pojedynczych włosków brwi . Metoda ta nie jest bolesna,
  • najbardziej popularną metodą jest tatuaż kosmetyczny brwi i ust. Ponieważ jest to metoda wykonania makijażu permanentnego dosyć bolesna wykonuje się go przy znieczuleniu żelem znieczulającym,
  • najbardziej obecnie modną metodą jest cieniowanie brwi. Wykonuje się to metodą ombre. W ten sposób można uzyskać naturalny efekt, który polega takim sposobie pigmentowania kształtu brwi, żeby wyglądał jak cieniowany.

Zalety makijażu permanentnego

Taki makijaż pozwala ukryć niedoskonałości, nadaje koloru ustom i brwiom i poprawia ich naturalny kształt. Zabiegi wykonywane są w salonach kosmetycznych ,a afekt makijażu utrzymuje się dwa lata.

Zobacz także: https://izabelacytrowska.pl/