Jaki tort wybrać w cukierni?


Torty to takie wyjątkowe wypieki. Na co dzień raczej się ich nie jada, choć oczywiście i od tej reguły występują pewne wyjątki, bo jeśli ktoś naprawdę za nimi przepada, może je sobie upiec tak po prostu, bez szczególnego powodu albo kupić kawałek tortu w cukierni, jednakże generalnie kojarzą się one z większymi bądź mniejszymi uroczystościami. Zamawiane są z okazji urodzin, imienin i komunii. Cukiernia Poznań zwłaszcza w typowym sezonie weselnym ma ręce pełne roboty, bo jednak nie da się ukryć, że akurat na weselu takiego wystawnego tortu nie może zabraknąć, a wtedy nie wystarczy upiec go samemu, bo jednak trzeba zadbać o to, by ten tort odpowiednio reprezentatywnie się prezentował i w takim samym stopniu czarował smakiem, co wyglądem.

Tylko jaki tort wybrać? Na jaki wypiek złożyć zamówienie, by zwiększyć szansę na uzyskanie zadowolenia wszystkich gości – nie tylko tych przepadającymi za określonymi smakami? Zawsze warto celować w coś uniwersalnego. A smaki uniwersalne istnieją i choć nie można powiedzieć, że one będą odpowiadać tak w stu procentach wszystkim, absolutnie każdej osobie, to jednak można przypuszczać, że większa ilość osób chętnie sięgnie po biszkopt czekoladowy niżeli ten pistacjowy czy marcepanowy. Gdy chce się trafić do ogółu, lepiej stosować te sprawdzone rozwiązania. Klasyczne smaki to właśnie ten czekoladowy, ale też śmietankowy czy waniliowy. Dodatek owoców jest wskazany, ale z nimi też nie warto wymyślać. Dobra cukiernia Poznań raczej stosuje owoce powszechnie lubiane i to zwykle te sezonowe, która mają w sobie najwięcej smaku i zdecydowanie najwięcej aromatu.

Klasyczny czekoladowy tort, uzupełniony niewielką ilością truskawek i pokryty od góry grubą warstwą bitej śmietany na pewno okaże się dobrym wyborem, bo jest to na tyle uniwersalne ciasto, że powinno posmakować i starszym, i młodszym. Bardzo dobrym pomysłem będzie też podzielenie wypieku na dwie części. Wtedy każda z nich może przyjąć inny smak – jedna np. czekoladowy, a druga śmietankowy lub waniliowy.

Zobacz również: https://cukiernia-piskorska.pl/