Jak wybrać doradcę kredytowego?


Doradca kredytowy może nam znacznie ułatwić cały proces wzięcia kredytu hipotecznego. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy przed zdecydowaniem się na korzystanie z usług konkretnej osoby.
Przede wszystkim warto korzystać z usług doradcy kredytowego, który posiada już ugruntowaną pozycję na rynku. Wtedy mamy pewność tego, że osoba ta posiada wystarczające doświadczenie aby doradzić nam możliwie najlepiej przy wyborze konkretnego banku.
Przy wyborze doradcy, warto sugerować się opiniami w internecie. Im więcej pozytywnych opinii posiada dany doradca kredytowy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy naprawdę zadowoleni ze świadczonych przez daną osobę usług. Jeżeli jednak większość opinii będzie negatywnych, to nie warto korzystać z usług takiej osoby, ponieważ pewnie nie będziemy z nich zadowoleni.
Ponadto warto wiedzieć o tym, że dobry doradca będzie nam przedstawiał w trakcie rozmowy wiele ofert banków. Wtedy możemy mieć pewność, że jest on wystarczająco obiektywny, a nie przedstawia nam jedynie oferty, z których uzyska najwyższą prowizję. Jeżeli więc doradca kredytowy przedstawi nam tylko kilka ofert a przy tym jeszcze będzie zachwalał tylko jeden bank, to zwyczajnie nie warto go słuchać i lepiej pójść do innego doradcy kredytowego.
Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to warto popytać znajomych, którzy z usług takiego doradcy kredytowego korzystali. Nikt tak naprawdę nie doradzi nam lepiej niż osoby nam najbliższe.
Podczas rozmowy z doradcą kredytowym, warto również zwrócić uwagę, czy przedstawia on nam na pewno wszystkie możliwe koszty kredytu, a nie tylko oprocentowanie. Warto wiedzieć o tym, ze koszty dodatkowe, mogą znacznie zawyżyć ogólny koszt całego kredytu. Są nimi między innymi ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie kredytu, dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, czy konieczność opłacenia wykonania wyceny nieruchomości, którą planujemy kupić. Jeżeli doradca kredytowy mówi nam o tym szczegółowo, znaczy że zna się na tym co robi.

Odwiedź koniecznie: https://your-choice.com.pl/