Hydroizolacja dachu skośnego.


Hydroizolacja skośnego dachu, szczególnie dachu niewielkiej
nieruchomości, nie jest pracą, którą koniecznie muszą wykonywać wyspecjalizowane firmy. Jeśli jest to dach kryty blachą, papą czy innymi płaskimi elementami, można samodzielnie zdecydować się na taki remont. Naprawa dachu z papy.

Taka naprawa dachu nie jest trudna. Idealna tu będzie hydroizolacja w płynie. Nakłada się ją na zewnętrzną część dachu za pomocą wałka, a praca przypomina malowanie. Jeśli wybierzemy preparat z barwnikiem, rzeczywiście hydroizolacja dachu może przypominać jego malowanie. Wykonując taką pracę, warto wybrać hydroizolację o barwie odpowiedniej dla danej nieruchomości, kolorze pasującym do koloru elewacji domu. Dom będzie miał zaizolowany dach, który z całą pewnością nie będzie przeciekać, co więcej, zyska nowy, ładniejszy wygląd.

Koszt hydroizolacji nie jest bardzo wysoki. Jedno wiaderko preparatu nie kosztuje więcej niż dwieście – trzysta złotych i wystarcza na wykonanie hydroizolacji na sporej powierzchni dachu. W przypadku dachów o niewielkich powierzchniach, koszt zakupu preparatu nie powinien być więc większy niż kilkaset złotych.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.