Wyobraźnia Lovecrafta niektórych fascynuje, niektórych przeraża

Wyobraźnia Lovecrafta niektórych fascynuje, niektórych przeraża. Pisarz ten do dzisiaj uważany jest za liderów literackich światów fantastycznych, w których mistycyzm miesza się z horrorem. Mało który czytelnik mający do czynienia z prozą autora, stwierdzi, iż jest to lektura, którą bez przeszkód i stresu czytać można w godzinach nocnych. Nie powinno zatem dziwić, że historie przez Lovecrafta stworzone przeżywają obecnie swoją drugą młodość w grach komputerowych czy planszowych. Horror w Arkham GALAKTA reprezentuje to drugie stanowisko – jest to nie lada gratka nie tylko dla fanów pisarza, ale i entuzjastów tak zwanych planszówek.

Intryguje mechaniką rozgrywki, przyciąga klimatem

Horror w Arkham jest niezwykle klimatyczną grą planszową, która od pierwszych chwil przeniesie nas do innego uniwersum. Nacisk postawiony jest w niej na elementy karciane pozwalające na złożone interakcje, a także wyraźny rozwój własnej postaci. Co więcej, oparcie rozgrywki na prozie Lovecrafta pozwoliło na włączenie wielu fascynujących tropów, rozwiązań i linii fabularnych, choć trzeba zaznaczyć, iż twórcy nie poszli drogą na skróty i dodali wiele oryginalnych treści od siebie. Horror w Arkham GALAKTA przypadnie do gustu szczególnie tym odbiorcom, którzy stawiają w grach planszowych na specyficzny, intensywny klimat oraz wątki fantastyczne.

Rozbudowana gra kolekcjonerska

Choć opisywany tytuł nie należy do grona gier, których zrozumienie zajmie na wiele godzin, to i nie można wrzucić jej do worka z łatką nieskomplikowanych, jednorazowych gier na luźny wieczór ze znajomymi. Ilość elementów zawartych w pudełku (już samych kart jest ponad 200) wymaga od użytkowników skupienia i zaangażowania przez co najmniej godzinę (średni czas rozgrywki wynosi od 1 do 2 godzin). Horror w Arkham GALAKTA (https://www.taniaksiazka.pl/gra-horror-w-arkham-galakta-p-1206421.html) jest również przykładem bardzo grywalnego produktu – wiele zawartych w nim linii scenariuszowych sprawia, iż gra będzie dla nas atrakcyjna przez długi okres.

Horror w Arkham GALAKTA to:

  • gra skierowana dla jednego lub dwóch graczy w wieku od 14 lat w górę
  • rozgrywka, w której średni czas pojedynczej gry wynosi od jednej godziny do dwóch
  • atrakcyjne wizualnie pudełko z precyzyjnie wykonanymi elementami (karty, żetony, bohaterowie, instrukcja oraz podręcznik kampanii)
  • propozycja dla bardziej wymagających odbiorców, którzy jednak preferują w miarę proste zasady rozgrywki
  • duży potencjał ze względu na sporą liczbę scenariuszy (gra nie nudzi się szybko, gdyż każda kampania przynosi coś nowego i niespodziewanego do świata Lovecrafta)
  • nacisk na rozwój postaci, klimat fikcyjnej rzeczywistości oraz fabułę.
People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com